Slnolamy

Slnolamy

Slnolamy sú spoľahlivým riešením, ktoré kvalitne zatieni nielen okná malých alebo atypických tvarov, ale taktiež sú vhodné pre strešné okná a terasy. Naše slnolamy z horizontálnych lamiel sú vyrobené z kvalitného hliníka, ktorý vám poskytne maximálnu ochranu pred slnkom, ale aj odolnosť a dlhú výdrž.

Prečo zvoliť slnolamy

Slnolamy zastávajú bežné žalúzie všade tam, kde žalúzie z nejakého dôvodu nie je možné nainštalovať. Často sú to svetlíky, menšie okná, atypické okná a podobne. Hliníkové slnolamy si obľúbite najmä pre ich ľahkú údržbu a dlhú životnosť a celoročné využitie.

Ako vybrať slnolamy

Pri výbere vhodných slnolamov sa zamerajte predovšetkým na požadovaný uhol lamiel, a to 0-90°. Pri voľbe uhla zohľadnite teplotu, orientovanie budovy a podobne. Odporúčame sa poradiť s našimi odborníkmi. Ďalej môžete vyberať farbu lamiel alebo ich šírku a výšku.

Čo by ste mali pred nákupom vedieť

Určite si dobre zmerajte výšku a šírku v metroch. Môžete priložiť aj náčrtok alebo fotografiu a uviesť preferencie, napríklad farbu, materiál lamiel, uhol, rozpočet a podobne. Zrýchli to našu ponuku.
Pevné slnolamy sú vhodnou alternatívou tienenia:

  • pre malé presklené plochy, kde nie je možné vyrobiť takú malú funkčnú exteriérovú žalúziu
  • na miestach, kde by nebolo možné nijakým spôsobom umiestniť ovládanie alebo ovládať exteriérovú žalúziu
  • na miestach, kde je potrebné tienenie, ale nevyžaduje sa naklápanie lamiel, vyťahovanie a sťahovanie
  • pri atypických oknách
  • kde sú vyžadované špecifické farby.

Pevná konštrukcia slnolamu je osadená na fasádu spravidla pred oknom. Vyrába sa zo špeciálne povrchovo upraveného hliníka. Do konštrukčného rámu sú v závislosti od výberu umiestnené lamely typu Z-90, S-90, S-75, C-80. Pri tomto type slnolamov je poloha lamiel fixne určená - na výber je uhol od 0° do 90°. Tento systém optimálne zabezpečí objekt pred nadmerným pôsobením slnečných lúčov, keď je slnko vysoko na oblohe. Používa sa najmä na južne orientovaných oknách. Výhodou pevných slnolamov značky K-system je skutočnosť, že lamely aj rám sú dodávané vo farbe RAL podľa vlastného výberu.